ثبت نام
معرفی اساتید
کلاس های آموزشی

آماده سازی برای آزمون مدارس تیزهوشان

مدارس تیزهوشان از جمله مدارسی هستند که امروزه والدین تمایل بسیاری دارند تا کودکانشان در آنجا تحصیل کنند، بسیاری از دانش آموزان نیز به دنبال این هستند که در این مدارس ثبت‌نام کنند.
این مدارس سطح علمی و عملی بالاتری داشته و نسبت به مدارس عادی و حتی مدارس غیر انتفاعی خدمات بیشتری را به دانش آموزان ارائه می کنند. ورود به مدارس تیزهوشان و تحصیل در این مدارس به دلیل داشتن امکانات عالی و کیفیت آموزشی بالا نسبت به بقیه مدارس و تدریس کتابهای سطح بالاتر علاوه بر کتابای درسی در این مدارس ، که برای بالا بردن سطح علمی دانش آموزان کمک زیادی داشته و همچنین معلمین نمونه و خبره ای که دارند، آرزوی دانش آموزان و والدین آینده نگر می باشد.

مدارس تیزهوشان چه ویژگی های بارزی دارد؟ چه چیزی در این مدارس هست که آن ها را نسبت به مدارس عادی و غیر انتفاعی برتر می کند؟ ویژگی های بارز این مدارس را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

الف- ساعات درسی: ساعات درسی هفتگی مدارس تیزهوشان درست مشابه مدارس عادی بوده و دقیقاً سی ساعت در هفته است.

ب- استفاده از کتابهای مکمل: در مدارس تیزهوشان در کنار درس های معمول آموزش و پرورش، کتاب های مکملی در نظر گرفته شده و این دروس نیز به دانش آموزان آموزش داده می شود. این موضوع به منظور پرورش استعداد دانش آموزان بوده و متناسب با آن ها خواهد بود.

ج- آزمون های استعدادیابی: در مدارس تیزهوشان به طور مکرر و هر ساله آزمون هایی برگزار می شود. هدف از برگزاری این آزمون ها تعیین سطح علمی دانش آموزان بوده و به نوعی سنجش میزان پیشرفت آن ها را مشخص می کند. آزمون های استعداد سنجی مدارس تیزهوشان هر ساله به صورت سراسری برگزار می شود.

د- گزینش دانش آموزان: هدف اصلی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، شناسایی استعدادهای برتر هر شهر بوده و به همین منظور برای تعیین و انتخاب دانش آموزان، در این مدارس آزمون هایی برگزار می شود. در گذشته این کار به صورت یک آزمون متمرکز انجام می گرفت. ولی در چند سال گذشته روال کار مدارس سمپاد تغییر کرده و گزینش به صورت مدرسه محور است.

ه- گزینش کادر تدریس: همینطور که در مدارس تیزهوشان گزینش دانش آموزان اهمیت دارد، گزینش کادر آموزشی و مدیریتی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا برای پرورش استعداد دانش آموزان نیاز به افراد متخصص و تیزهوشی است.

 مدارس تیزهوشان زیر نظر سازمان پرورش استعدادهای درخشان اداره می شود. برای ثبت ‌نام در مدارس تیزهوشان قبل از هر چیزی باید یک آزمون بدهید و در صورت کسب نمره بالا در آن می‌توانید به مدرسه وارد شوید ، بنابراین می توانید برای ورود به مدارس تیزهوشان در مقطع ششم یا نهم در آزمون این مدرسه شرکت کنید.

چگونه در آزمون تیزهوشان قبول شویم؟

  1. از همین امروز شروع به درس خواندن کنید تا از رقیبتان پیشی بگیرید.
  2. اعتماد به نفس داشته باشید. همه شما توانایی قبولی در این آزمون را دارید.
  3. هدف تعیین کنید و متناسب با هدف تلاش کنید.
  4. به درس های تخصصی تر نظیر ریاضی و علوم توجه ویژه ای داشته باشید.
  5. در کنار درس های تخصصی، درس های عموی نظیر فارسی و دینی هم در نظر بگیرید.
  6. درس ها را هماهنگ با هم بخوانید.
  7. با برنامه پیش بروید.
  8. مطالعه شما باید هدفمند باشد . پس برای هدفمند کردن مطالعه تان برنامه ریزی داشته باشید.
  9. در اجرای برنامه خود، مصصم و ثابت قدم باشید.
  10. در کنار تمام عواملی که ذکر کردیم می توانید از کلاس های تدریس آمادگی تیزهوشان بخصوص در درس های ریاضی و علوم استفاده کنید.

در موسسه علمی آموزشی عقاب طلایی به منظور کسب آمادگی لازم برای آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان (تیزهوشان) و سایر مدارس برتر ، کلاس‌های تیزهوشان در کلیه پایه ها در سطح تیزهوشان تشکیل می گردد.
کلاس‌های حضوری و آنلاین آماده سازی برای آزمون مدارس تیزهوشان در موسسه علمی آموزشی عقاب طلایی برای گروه‌های سنی زیر برگزار می‌گردد.
دبستان (پایه‌های پنجم / ششم) جهت آمادگی برای آزمون ورودی پایه هفتم متوسطه اول
متوسطه ۱ (پایه‌های هشتم / نهم) جهت آمادگی برای آزمون ورودی پایه دهم متوسطه دوم